Koszulki moreinfo

12/04/2010 Posted by cranberrynoisy jewel

nojzi dżuel,
- przeczytajcie to sobie na głos. Nie brzmi tak żle, jest ciężkie, niskie, konkretne. Nie jest to szczyt moich sloganowych marzeń odnośnie nazwy clothingowego brandu, ale naprawdę, wszystko już było, a nie chciałam powtarzalnej nazwy. Jest w miarę krótkie, łatwo się wypowiada, skrót NJ (endżej), też nie brzmi najgorzej.


Chciałam coś współgrającego z logiem. Próbowałam nieskończonych kombinacji z diamond, gem, jewel; dzieliłam słowa, wyrzucałam samogłoski, robiłam skróty, miksowałam wszystko i za każdym razem albo wychodziło nieczytelne, albo taki brand już istniał. A nie miałam zamiaru zmieniać loga.

haha, właśnie:Anonymous said...

logo jednoznacznie kojarzy się z FASHHION TV :\


No tak, ahahah, damn, identyczne :D Tym samym tropem takie same są loga:

http://www.google.pl/images?um=1&hl=pl&rlz=1C1GGGE_plPL350PL350&biw=1024&bih=705&tbs=isch:1&sa=1&q=gem+logo&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
czy
http://www.google.pl/images?um=1&hl=pl&biw=1024&bih=705&tbs=isch:1&sa=1&q=diamond+logo&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

W końcu można byłoby wymyślić jakąś historię odnośnie nazwy. Głośny/krzykliwy podciągnąć pod kontrowersyjny, co z kolei dzisiaj większość ludzi bardziej przyciąga niż odpycha. A takie nadruki też będą. Poza tym planuję cyrkoniowane, ćwiekowane, czy cekinowanie koszulek, więc jewel jak najbardziej. Cóż, jakby nie brzmiało - zostanie. W gruncie rzeczy podoba mi się, bez szaleństw, ale przekonuję się do niego z każdym lookiem na stronę.


Właśnie, strona? Haha, póki co jest to ubogi blogspot, może kiedyś wykupię domenę i pobawię się w jakieś skrypty, na razie macie próbkę:

http://noisyjewel.blogspot.com/


Baner "2011" zastąpi flash ze zmieniającymi się co kilka sekund zdjęciami, a posty oczywiście wypełnią zdjęcia produktów. Po kliknięciu na liczbę otwiera się post ze wszystkimi informacjami, także jak na zupełnie improwizowany 'sklep', nie jest tak źle. Będę to stopniowo dopieszczać, zrobię pierwsze sample koszulek i zaproszę kilku modeli-ochotników na pierwsze sesje.


Uprzedzając Wasze wątpliwości:

-Koszulki raczej będą miały dekolty oraz będą przedłużane. Niektóre nawet wycięcia z tyłu czy bufki. Nie mam zamiaru opierać się na jednym, prostym fasonie.

-Przewiduję też męskie koszulki, prawopodobnie będzie ich mniej, ale wydaje się, że mam już na nie chętnych ;)

-No tak, finalnie nie będą to same koszulki. Mam zamiar wprowadzić bluzy, jakąś biżuterię, legginsy i rajstopy, ale nie mogę nic obiecać.

-Logo będzie się pojawiało na zewnętrznej stronie koszulek, na karku. Wydaje mi się, że to dość uniwersalne miejsce i nie przeszkadza, a jednak może być widoczne przy krótkich/spiętych włosach. No worries, będzie małe.

-Jako że nie posiadam konta o nieskończonych zerach, wzór danej koszulki powstanie w dwóch, max trzech rozmiarach (wynika to też z moich niewielkich oczekiwań co do ilości sprzedaży i ruchu na stronie). Na ewentualne prośby będę wykonywać kolejne. Ale tak czy siak czas oczekiwania na produkt nie powinien przekroczyć tygodnia (doliczając pocztę polską, bo na prywatnego kuriera niestety mnie nie stać). Odbiór osobisty będzie możliwy w Warszawie.


-Co by tu jeszcze... Jeszcze, jeszcze, no właśnie, co jeszcze chcielibyście widzieć na stronie? Od razu uprzedzam, że powstanie elegancka rozmiarówka i kategorie (male, female, biżu, srutututu...). Jakieś dodatkowe pomysły?
To chyba wszystko odnośnie mojego przyszłego (choć coraz bliższego realizacji), skromnego projektu. Fajnie byłoby kiedyś tam nawiązać współpracę z jeszcze jakimiś grafikami, twórcami hendmejdowej biżuterii... Ale jest na to czas. Póki co do końca grudnia muszę popoprawiać matmę, przesegregować stosy uzbieranych w pokoju papierów, być może w końcu wyprzedać coś z szafy czy z wnętrza innych mebli. Tutaj będę oczywiście zaglądać z njusami o NJ i innym towarem eksportowym z pod metki przetworów żurawinowych.Anonymous said...

polecisz może jeszcze jakieś inne filmy w podobnym, psychodelicznym klimacie? 

ok, postaram się przegrzebać mózg/dysk i coś polecić w następnym poście Anonymous said...

Ja również czekam na Toje dzieła, ale wszyscy chcemy też zobaczyc Ciebie!

http://www.facebook.com/niepaulina tu jest bardzo dużo mnie :)tyruryru said...

ej ja jestem maksymalnie zainteresowana, chodzi za mna jeden t-shirt

tyruryru, nie planuję wzorów na zamówienie :( przynajmniej na początku.


eks oł eks oł,
kranberi


6 komentarze:

almaa. said...

ja mam, ja mam pomysły! :D
no i czekam na info od Ciebie... sama wiesz na jaki temat

buziak :*

tyruryru said...

o nieeeeeeeee szkoda ze nie na zamowienie :x
ale pewnie i tak skorzystam haha :D

Anonymous said...

Bardzo fajnie się zapowiada, czekam z niecierpliwością!

Anonymous said...

Jest dobrze :D Tym bardziej, że teraz wszystko ograne i zużyte jak pochwa 60-letniej Bułgarki. Czekam aż projekt ruszy, powodzenia ! :D

Czekoladowo said...

woohoo, jestem całkowoicie za, wszystko co bym chciała w tych t-shirtach będzie, teraz czekam na gotowe koszulki ich zdjęcie i ceenyyy! mm, logo jest świetne i strona super, bo wygląda profeszjonal <3

ajm jor fen

G♥

Anonymous said...

juz nie mogę doczekac sie, kiedy ruszysz z interesem, pytanie: w jakich cenach będą koszulki ?

Post a Comment

thanks for comments!

cranberry loves her followers

cranberry ©2010